Subito Dotacje

 

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina


 

Na rzecz Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina wdrażana była usługa zarządzania finansowego dla projektu pt. "Łódź – Bergen: współczesna muzyka, współczesne metody zarządzania w kulturze". Podobnie jak dla projektu „Aspiryna Blues” nasza firma najpierw opracowała dokumentację aplikacyjną, która uzyskała dofinansowanie, a potem podpisała umowę na zarządzanie.

Dofinansowanie na poziomie 615 384,00 zł z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Funduszy Norweskich edycji 2004-2009 (7. miejsce na liście rekomendowanej w ramach II naboru – tylko 9 instytucji uzyskało wówczas dofinansowanie) w marcu 2010 roku dało początek wspólnemu przedsięwzięciu Filharmonii Łódzkiej z norweską fundacją BIT20 Ensemble, zajmującą się promocją i prezentacją norweskiej i międzynarodowej współczesnej muzyki klasycznej, przy której działa jedna z najpopularniejszych orkiestr nordyckich.

Celem projektu była wymiana artystyczna w oparciu o klasyczną muzykę współczesną oraz wymianę merytoryczną w zakresie zarządzania kulturą pomiędzy Polską a Norwegią. Założeniem projektu było zorganizowanie koncertów promujących norweska muzykę współczesna jako tydzień muzyki norweskiej w Polsce, z drugiej strony zaś promocje polskiej muzyki współczesnej w Norwegii jako tygodnia muzyki Polskiej. Zorganizowano też konferencje w Bergen i w Łodzi, której przewodnim tematem było współczesne zarządzanie w kulturze. Projekt cechował się dużą liczbą działań i wydarzeń – odbyło się 8 koncertów w Łodzi i Bergen, 2 konferencje, a także zostały wydane publikacje nt. zarządzania w kulturze i płyty koncertowe.

W ramach usługi zarządzania znalazła się również organizacja konferencji nt. zarządzania kulturą w Łodzi oraz koordynacja prac nad powstaniem podręcznika o tej samej tematyce (w tym negocjacje nt. treści i umów artykułów do podręcznika, autorstwa m. in. Pawła Janiskisa (Dyrektor Muzeum Pałac w Wilanowie), Piotra Świdy (Dyrektor Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa), Toma Remlova (Dyrektora Opery Królewskiej w Oslo) czy Steina Henrichsena (Dyrektor Muzeum E. Muncha w Oslo).

Przykładowe liczby prezentujące efekty projektu:

blisko 3 600 widzów na 8 koncertach w Łodzi i w Bergen

blisko 260 osób zaangażowanych w realizację projektu, w tym ponad 200 artystów z Polski i Norwegii (oprócz reprezentantów orkiestr, również tak znani soliści, jak np.  Aga Mikołaj, Ewa Kupiec, Jonathan Plowright czy Agata Zubel)

Opis projektu na stronie FWK

Firma Subito Advising dla przedmiotowego projektu świadczyła kompleksową usługę zarządzania, obejmującą m. in. przygotowywanie wniosków o płatność, opracowywanie sprawozdań merytoryczno-finansowych, opisywanie dokumentów finansowych, nadzór nad prawidłowym wdrażaniem działań informacyjno-promocyjnych, przygotowywanie umów, kontakt z pracownikami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy przygotowywanie zmian budżetowych/merytorycznych dla projektu.

Projekt zakończono w październiku 2011 roku, a pierwszej połowie 2012 roku zakończono rozliczanie przedsięwzięcia (w pełni skutecznie).

 

Dane kontaktowe


Subito Dotacje Sp. z o. o.
ul. Gościnna 15/19 lok. 3
05-082 Blizne Łaszczyńskiego      (gm. Stare Babice)

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:30 - 16:00
 

Kontakt:
+48 502 939 696