Subito Dotacje

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich


 

Na rzecz Teatru Żydowskiego im. Estery Racheli i Idy Kamińskich w Warszawie wdrażana była usługa zarządzania finansowego dla projektu pt. "Spotkania". Podobnie jak dla innych projektów współfinansowanych ze środków norweskich nasza firma najpierw opracowała dokumentację aplikacyjną, która uzyskała dofinansowanie, a potem podpisała umowę na zarządzanie.

Dofinansowanie na poziomie 653 409,00 zł z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Funduszy Norweskich edycji 2004-2009 (17. miejsce na liście rekomendowanej w ramach V naboru) w lipcu 2010 roku dało początek wspólnemu przedsięwzięciu Teatru Żydowskiego z norweską fundacją Josefine Visescene, kultywującą tradycje norweskie w zakresie pieśni i ballad, organizującej co roku koncerty poezji śpiewanej czy seminaria edukacyjne w tej tematyce.

Projekt miał na celu wymianę kulturalną między Norwegią a Polską, w tym prezentację twórczości polskich Żydów. Projekt zakładał przygotowanie i wystawienie spektaklu „Księga Raju”, ukazującej kulturę żydowską. Premierę mogli bezpośrednio podziwiać również norwescy artyści. Oprócz spektakli, ważnym elementem były warsztaty i Wieczory Kultury Norweskiej i Żydowskiej, organizowane odpowiednio w Warszawie i Oslo. Na ten cel, przełożono m. in. utwory w języku jidysz na norweski.

 

Dzięki dobrej i wnikliwej argumentacji z naszej strony, wobec Operatora funduszu – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się zrealizować aż 15 spektakli „Księgi Raju”, mimo że pierwotnie przewidziano ich jedynie trzy. Ponadto dzięki bogatemu doświadczeniu firmy w organizacji projektów kulturalnych, udało się doangażować na koncert w Polsce, takich artystów jak Grzegorz Piotrowski czy Joanna Lewandowska   

 

Przykładowe liczby prezentujące efekty projektu:

ponad 4 000 widzów 15 spektakli Księgi Raju oraz dodatkowych wydarzeń w Polsce i Norwegii – koncertów i warsztatów

blisko 110 osób zaangażowanych w realizację projektu, w tym ponad 50 artystów z Polski i Norwegii

Firma Subito Advising dla przedmiotowego projektu świadczyła kompleksową usługę zarządzania, obejmującą m. in. przygotowywanie wniosków o płatność, opracowywanie sprawozdań merytoryczno-finansowych, opisywanie dokumentów finansowych, nadzór nad prawidłowym wdrażaniem działań informacyjno-promocyjnych, przygotowywanie umów, kontakt z pracownikami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy przygotowywanie zmian budżetowych/merytorycznych dla projektu.

Projekt zakończono w czerwcu 2011 roku i jeszcze w tym samym roku zakończono rozliczanie przedsięwzięcia (w pełni skutecznie).

                                                   

 

Dane kontaktowe


Subito Dotacje Sp. z o. o.
ul. Gościnna 15/19 lok. 3
05-082 Blizne Łaszczyńskiego      (gm. Stare Babice)

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:30 - 16:00
 

Kontakt:
+48 502 939 696