Subito Dotacje

 

Służewski Dom Kultury


 

Na potrzeby Służewskiego Domu Kultury realizowano usługę zarządzania finansowego dla projektu pt. "Nor-Pol Bridge". Podobnie jak dla innych projektów współfinansowanych ze środków norweskich nasza firma najpierw opracowała dokumentację aplikacyjną, która uzyskała dofinansowanie, a potem podpisała umowę na zarządzanie.

Dofinansowanie w wysokości 299 629,00 zł z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Funduszy Norweskich edycji 2004-2009 (13. miejsce na liście rekomendowanej) we wrześniu 2010 roku dało początek wspólnemu przedsięwzięciu Służewskiego Domu Kultury z Norsk Jazzforum, największą norweską organizacją zajmującą się tematyką jazzu, skupiającą blisko 20 festiwalów i 65 klubów jazzowych.

Fundamentem tego polsko – norweskiego projektu była muzyka jazzowa. Dzięki współpracy norweskiego gitarzysty Frode Barth’a oraz polskiego saksofonisty Grzegorza Piotrowskiego, udało się stworzyć wspólne dzieło muzyczne, będące połączeniem zimnego nordyckiego jazzu z ciepłym słowiańskim brzmieniem polskiej muzyki. Wykorzystano przy tym twórczość zarówno Polaka Fryderyka Chopina, jak i Norwegia Edvarda Grieg’a. W ramach projektu zrealizowano 15 koncertów, a także wydano płytę z twórczością polskich i norweskich muzyków.

 

Projekt zyskał aprobatę Operatora funduszu – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mimo że był realizowany przez instytucją lokalną – udało się to osiągnąć dzięki jego otwarciu również na inne polskie miasta i jego umiędzynarodowieniu

 

Przykładowe liczby prezentujące efekty projektu:

2 000 widzów na 15 koncertach w Polsce i Norwegii (m. in. w Polskim Radiu w Warszawie, Poznaniu, Molde czy Oslo)

46 osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu, w tym organizację koncertów i przygotowanie publikacji nt. jazzu

4 500 materiałów reklamowych, w tym płyty z nagraniami koncertów i publikacje nt. jazzu

Firma Subito Advising dla przedmiotowego projektu świadczyła kompleksową usługę zarządzania, obejmującą m. in. przygotowywanie wniosków o płatność, opracowywanie sprawozdań merytoryczno-finansowych, opisywanie dokumentów finansowych, nadzór nad prawidłowym wdrażaniem działań informacyjno-promocyjnych, przygotowywanie umów, kontakt z pracownikami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy przygotowywanie zmian budżetowych/merytorycznych dla projektu.

Projekt zakończono w marcu 2011 roku i jeszcze w tym samym roku zakończono rozliczanie przedsięwzięcia (w pełni skutecznie).

 

Dane kontaktowe


Subito Dotacje Sp. z o. o.
ul. Gościnna 15/19 lok. 3
05-082 Blizne Łaszczyńskiego      (gm. Stare Babice)

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:30 - 16:00
 

Kontakt:
+48 502 939 696