Subito Dotacje

 

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej


 

Na rzecz Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej wdrażany był pierwszy i jeden z najtrudniejszych, a za razem najciekawszych we wdrażaniu projekt, dla którego firma Subito Advising świadczyła usługę zarządzania finansowego - "Aspiryna Blues: przekład współczesnej polskiej piosenki poetyckiej".

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu (nasza firma opracowała również dokumentację aplikacyjną dla projektu) na poziomie 919 336,00 zł z Funduszu Wymiany Kulturalnej  w ramach Funduszy Norweskich edycji 2004-2009 (8. miejsce na liście rekomendowanej w ramach II naboru – tylko 9 instytucji uzyskało wówczas dofinansowanie) z początkiem 2010 roku rozpoczęto niezwykłą współpracę Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej z norweską fundacją Josefine Visescene. Celem projektu było przetłumaczenie na język norweski i aranżacja muzyczna 30 popularnych polskich utworów, autorstwa przede wszystkim polskiej ikony Agnieszki Osieckiej oraz kilku innych artystów (M. Grechuta, J. Kaczmarski, J. Kofta, Z. Konieczny). Przygotowane utwory wykorzystano podczas 2 tras koncertowych (w Polsce i w Norwegii), a także seminariów i masterclasses - warsztatów dot. umiejętności śpiewania i interpretacji tego rodzaju muzyki. Na koniec wydano płytę CD z nagraniami z koncertów.

Przykładowe liczby prezentujące efekty projektu:

36 koncertów w blisko 30 miastach Polski i Norwegii zorganizowano podczas trwania projektu

blisko 5 200 osób wysłuchało grupy Karuzela Group na 36 koncertach, a także uczestniczyło w warsztatach i masterclasses w Oslo i w Warszawie

44 osoby zaangażowało się w realizację projektu, z czego 16 to muzycy

Tak o wdrażanym projekcie pisano/wspominano w mediach:

Strona internetowa projektu

Recenzja z dziennika Rzeczpospolita

Kanał Youtube z utworami grupy Karuzela Group

Informacje nt. projektu na stronie FWK

Firma Subito Advising dla przedmiotowego projektu świadczyła kompleksową usługę zarządzania, obejmującą m. in. przygotowywanie wniosków o płatność, opracowywanie sprawozdań merytoryczno-finansowych, opisywanie dokumentów finansowych, nadzór nad prawidłowym wdrażaniem działań informacyjno-promocyjnych, przygotowywanie umów, kontakt z pracownikami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy przygotowywanie zmian budżetowych/merytorycznych dla projektu.

Projekt zakończono w czerwcu 2011 roku i jeszcze w tym samym roku zakończono rozliczanie przedsięwzięcia (w pełni skutecznie). 

Dzięki naszym staraniom oraz kontynuacji współpracy z artystami zaangażowanymi w projekt i tworzącymi zespół KARUZELA GROUP, projekt zachowuje znaczącą trwałość – już poza projektem zespół gościnnie wystąpił m. in. w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, na prośbę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także siedzibie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, przy okazji podsumowania wykorzystania środków w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego; ponadto grupa wystąpiła np. na Dziedzińcu Głównym Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

Dane kontaktowe


Subito Dotacje Sp. z o. o.
ul. Gościnna 15/19 lok. 3
05-082 Blizne Łaszczyńskiego      (gm. Stare Babice)

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:30 - 16:00
 

Kontakt:
+48 502 939 696