Subito Dotacje

 

Opera na Zamku w Szczecinie


 

Dzięki opracowanej przez naszą firmę w kwietniu 2015 roku dokumentacji aplikacyjnej do Programu Południowy Bałtyk 2007-2013, jeszcze w tym samym roku Opera na Zamku w Szczecinie zrealizowała projekt typu seed money (kapitał zalążkowy) pt. "Increasing local culture and social operators trans-border capacity with opera". Partnerski projekt Opery na Zamku oraz niemieckiego Theater Vorpommern zakładał prace przygotowawcze niezbędne do wdrożenia projektu właściwego w kolejnej perspektywie finansowej. Nasz zespół oprócz przygotowania wniosku o dofinansowanie odpowiadał również za prawidłowe rozliczenie trwającego 4 miesiące projektu. Rozliczona przez nasz zespół kwota dofinansowania na wspólne działania obydwu teatrów w kierunku diagnozy obszarów województwa zachodniopomorskiego oraz Landu Vorpommern w zakresie podejmowania współpracy międzynarodowej przez lokalne podmioty, wyniosła 14 188,66 EUR.

W pierwszej połowie 2016 roku nasza firma opracowała wniosek o dofinansowanie dla projektu właściwego (którego wstępna koncepcja była pomysłem naszego pracownika), już w ramach kolejnej edycji Programu Południowy Bałtyk (2014-2020). Dzięki wysokiej jakości wniosku, projekt partnerski wskazanych wyżej teatrów pt. "Trans-Opera - Increasing local culture and social operators trans-border capacity with opera" o wartości 320 383,31 EUR uzyskał dofinansowanie w wysokości 272 325,81 EUR. Nasza firma została wytypowana do świadczenia usługi zarządzania finansowego dla tego przedsięwzięcia. Projekt, który był realizowany w okresie od listopada 2016 roku do końca października 2018 roku, zakładał działania mające na celu budowanie potencjału lokalnych instytucji kultury Zachodniego i Przedniego Pomorza (sąsiadujących ze sobą regionów Polski i Niemiec) w zakresie podejmowania współpracy międzynarodowej/transgranicznej. W ramach pilotażowych działań wytypowano po 3 lokalne podmioty z Polski i Niemiec, które wspólnie przygotowały wydarzenia kulturalne oraz mogły "podglądać" modelową współpracę Opery na Zamku i Theater Vorpommern przy przygotowaniu i wystawieniu widowiska operowego "I Pagliacci" - zarówno w Szczecinie, jak i Stralsund.

Do obowiązków Subito Advising w ramach usługi należało m. in.: zarządzanie cash-flow projektu, monitorowanie wydatków pod kątem ich kwalifikowalności, doradztwo w zakresie opisywania faktur, tworzenie tabeli zmian budżetowych, konsultacje z zakresu założeń planu promocji projektu oraz rozliczanie projektu zgodnie z umową finansową dla projektu i wytycznymi programowymi.

Projekt został ostatecznie rozliczony (w 100% zaplanowanej kwoty dofinansowania dla Lidera projektu - Opery na Zamku w Szczecinie) w maju 2019 roku, a na początku czerwca na rachunek Beneficjenta trafiła ostatnia transza dotacji w formie refundacji.

           

Fotografie autorstwa P. Piotra Gamdzyka

 

Dane kontaktowe


Subito Dotacje Sp. z o. o.
ul. Gościnna 15/19 lok. 3
05-082 Blizne Łaszczyńskiego      (gm. Stare Babice)

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:30 - 16:00
 

Kontakt:
+48 502 939 696