Subito Dotacje

 

Teatr KTO w Krakowie


 

Dla Teatru KTO w Krakowie realizowana była usługa zarządzania finansowego dla projektu pt. "Operacja Opera". Podobnie jak dla innych projektów współfinansowanych ze środków norweskich nasza firma najpierw opracowała dokumentację aplikacyjną, która uzyskała dofinansowanie, a potem podpisała umowę na zarządzanie.

Dofinansowanie na poziomie 728 587,00 zł z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Funduszy Norweskich edycji 2004-2009 (7. miejsce na liście rekomendowanej) w lipcu 2010 roku dało początek wspólnemu przedsięwzięciu Teatru KTO w Krakowie z Operą Królewską w Oslo, gwarantującą występy polskich artystów na jednej z największych scen Norwegii.

Celem projektu była produkcja nowej jakości dzieła z gatunku performance arts łączącego kabaret, operę i teatr. Tematem były kulturowe i polityczne relacje pomiędzy Polakami i Norwegami, wiec spektakl został przygotowany w wersji polsko- i norweskojezycznej i pokazany przed publicznością w Krakowie i w Oslo. Polska premiera i przedstawienie odbyły się na scenie Opery Krakowskiej, natomiast w Norwegii w Operze Królewskiej w Oslo.

 

Przykładowe liczby prezentujące efekty projektu:

1 500 widzów na szczelnie wypełnionych salach Opery Królewskiej w Oslo i Opery Krakowskiej, podczas 8 spektakli Operacji Opera

70 osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklów i warsztatów teatralnych, wśród nich m. in. reżyser Jerzy Zoń, norwescy scenarzyści David Chocron i Nina Witoszek, kompozytor Helge Iberg czy francuscy artyści: Gilles Defacque i Jacques Motte

7 500 materiałów reklamowych, w tym płyty DVD z filmem dokumentującym projekt programy koncertowe

Firma Subito Advising dla przedmiotowego projektu świadczyła kompleksową usługę zarządzania, obejmującą m. in. przygotowywanie wniosków o płatność, opracowywanie sprawozdań merytoryczno-finansowych, opisywanie dokumentów finansowych, nadzór nad prawidłowym wdrażaniem działań informacyjno-promocyjnych, przygotowywanie umów, kontakt z pracownikami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy przygotowywanie zmian budżetowych/merytorycznych dla projektu.

Projekt zakończono w październiku 2011 roku, a na początku 2012 roku zakończono rozliczanie przedsięwzięcia (w pełni skutecznie).

 

Projekt w mediach

Śpiewająca pochwała zespołowej pracy

Pacjent przeżył

Film dokumentalny z realizacji projektu

 

Dane kontaktowe


Subito Dotacje Sp. z o. o.
ul. Gościnna 15/19 lok. 3
05-082 Blizne Łaszczyńskiego      (gm. Stare Babice)

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:30 - 16:00
 

Kontakt:
+48 502 939 696